Domácí koupání je taky prima

Nezanevřeme však ani na domácí koupání, protože každý nemůže cestovat k moři. Někteří do zahraničí jedeme jednou za sezónu, to je také možná mnohých lidí případ, takže abychom si mohli užívat sluníčko a plavání i každý běžný den, když je venku tak krásně, tak můžeme využít domácí plavání v našem soukromém bazénu. Ten může být samozřejmě větší nebo i menší, záleží na tom, kolik máte vedle svého domova prostoru, nebo také kolik máte finančních možností.
Někomu stačí malý, jiný má velký, například může být i krytý, který už je automaticky zabudovaný v zemi. V posledních letech jsou však pořád velice populární nadzemní formy a těchto typů je opravdu velké množství.

plavání

Neopomenutelné vybavení

Je také nezbytné dodržovat jistá pravidla, co se stavění nadzemního typu týče. Pokud si bazén teprve pořizujete, pak nezapomeňte pro něj vybrat vhodné místo, odstranit z něj veškeré ostré předměty, ale také kameny, také zřejmě budete muset trochu vykopat, dát písek pak plachtu a teprve posléze můžete začít se samotným stavěním.

1. Proč jsou některé věci tak důležité?

Dno by mělo stát pevně a nemělo by jej nic poškodit, zřejmě to jsou dvě nejdůležitější fakta, která bychom měli dodržet. Geotextilie jsou proto nezbytnou součástí, která bude chránit zespodu dno, aby se nepoškodilo, nepropíchlo nebo neroztrhlo. Tato fólie má také své náležité vlastnosti, díky kterým se v ní nebudou udržovat plísně a bakterie, ale naopak zlepšuje celkovou kvalitu. Její dlouhá životnost zajišťuje, že váš bazén bude navždy jako v bavlnce tedy v příjemné a hřejivé dobré peřince, alespoň co se dna týče https://eshop.techneco.eu/Geotextilie-pod-bazen.

vodotrysk

2. Různé velikosti zajistí naprostou vyváženost

Existují velikosti jak pro větší tak i menší bazény, aby všechno bylo dokonale pokryté. Hlavně právě tato spodní vrstva musí být náležitě zajištěná, protože by jistě bylo nepříjemné, kdyby se vám dno bazénu nějakým způsobem poškodilo.

Back to top