Úvodní stránka » Pravidelé Kurzy

Pravidelné kurzy

Orientální tanec

Orientální tanec je přirozený pohyb, který se naučí každá žena, (nezáleží na věku ani „váhové kategorii“). Jde jen o to vytrvat a nevzdávat se při počáteční ostychu.
V našem studiu vyučujeme styl egyptského kabaretního tance. Orientální hudba na kterou tančíme, je většinou arabský pop a bubínky. Naše choreografie obohacujeme různými rekvizitami jako je závoj, šátky, hůlka, svíce, vějíře a křídla. Taneční skupina Tasmina se také věnuje Tribal stylu a cikánským tancům.

Břišní tanec se netančí podle nějakého daného vzoru, ale jako věčně se rozvíjející improvizace. Jednotlivé prvky na sebe nejsou předem vázány, nýbrž ožívají v improvizaci. Samozřejmě je nutné napřed jednotlivé prvky umět. Po čase do nich začnete vkládat svou osobnost a přijdete na to, že vaše kreativita nezná mezí, tělo tančí samo a ze cvičení začíná být tanec.
Při melodické orientální hudbě a jemných pohybech břišního tance se žena psychicky uvolní a zapomene na každodenní stres a trampoty. Získá také nový vztah ke svému tělu, naučí se správnému držení těla, narovná se a stane se sebevědomou. Jednotlivými pohyby - kroužením, rychlým třesením, zvedáním a spouštěním pánve se rozproudí energie vycházející ze středu těla.
Přes počáteční námahu a velké soustředění, které tento tanec vyžaduje, je žena šťastná. Je pyšná že se naučila něco neobvyklého, což jí umožní vyjádřit své emoce. Tento úspěch jí dodá sebevědomé přitažlivé a pozitivní charizma. Na břišním tanci je zvláštní, že se svalstvo nejen zpevní, ale zároveň uvolní, zvláční a zpružní. Tím se uvolní bloky a různé potíže zmizí.
Ženy, které přijdou do kurzu jako putičky, po pár týdnech oživnou, narovnají se, vyrostou a doslova "rozkvetou". Kouzlo břišního tance není v technické dokonalosti, ale vychází z osobního charizma tanečnice, z jejího umění poddat se hudbě a schopnosti citového vyjádření. Při břišním tanci se může každá žena proměnit v čertici, anděla, vílu i královnu. Může vyjádřit hrdost a nepřístupnost, škádlivost může být milá a něžná.

Orientální tanec a těhotenství

Pro přípravu na porod je břišní tanec zvláště vhodný. Umožní ženě těhotenství lépe prožívat a přitom zůstat fit, aktivní a atraktivní. Umožní se radovat z rostoucího bříška. Při žádné jiné přípravě nemá žena tak intenzivní kontakt se svým dítětem jako právě u břišního tance, při kterém cítí, jak její dítě reaguje na jemné krouživé a uklidňující pohyby. Těhotné ženy, které tančí břišní tanec, tak navazují na původní rituální smysl tohoto tance jako tance plodnosti a rodiček v Africe. Tam se v porodní chýši s budoucí maminkou scházely ženy, zpívaly a tančily a takto rodičku připravovaly na porod.

Lektorka Atifa má již několikaletou zkušenost s vedením orientálních tanečních kurzů žen i malých slečen.

Pravidelné kurzy jsou rozděleny podle pokročilosti – od úplných začátečnic až po zkušené tanečnice.

Nové kurzy orientálního tance otevíráme od září 2013!

Termíny:

Sledujte rozvrh hodin

Cena: 1200,- Kč/trimestr - ženy
           700,- Kč/trimestr - dívky

Lektorka: Olga Jarabicová, tel.: 606 676 898, mail: atifa@danit.cz


Tchaj-ťi

Tchaj-ťi, celým názvem tchaj-ťi čchüan (čínsky: 太極拳; pinyin: tàijíquán) je označení pro čínské bojové umění, jenž v současnosti pěstuje mnoho lidí jako cvičení pro zdraví a zlepšení kvality života. U nás se často označuje zjednodušeným termínem taiči. 

Lektor:
Lukáš Hošek - tel.: 777 121 766, e-mail: hosek.luk@seznam.cz

 

 


Pronájem

našeho studia u Radnice Jablonce nad Nisou.
. . .
Cena příznivá - možnost dohody.

Kontaktujte nás zde.
Informace zde.

Kontakt

Olga Jarabicová - TASMINA
466 01 Jablonec n.N., Hasičská 9
+420 606 676 898

Návštěvnost:
TOPlist


Navštivte nás také na:

FB


Naše studio podporuje:

jbc


Statutární město
Jablonec nad Nisou