Nezařazené

Navštivte vodopády v jižním Jeseníku

Vydejte se po stopách středověkého dolování stříbra!
Uvidíte kvetoucí rašeliniště
Můžete se vydat ke kamenné sfinze
Zaposlouchejte se do šumění lesa
Objevte krásy vodopádů

Vydejte se do soutěsky v samotném podhůří nízkého Jeseníku a objevte zde Rešovské vodopády, podle znalců jedny z nejkrásnějších kaskád na našem území.

Okolí říčky Huntavy je velmi přínosné pro poznání zdejší subkultury, minulosti a také tradic. Ovšem nebojte se, přírodního bohatství je tu více než dost. Překrásné scenérie, které se vám zde naskytnou, si zapamatujete do konce života.

Na severozápad od Nízkého Jeseníku, sedm kilometrů jižně od Rýmařova

Právě tady začínají stezky, které vedou ze čtyř základních směrů. Můžete se sem vydat z vesničky Rešov, která leží jeden a půl kilometrů od cíle. Dobré je, že až se budete vracet, můžete si zde pochutnat na obědě, nebo tady přespat v místním penzionu.

Chcete něco netradičního?
– Vyberte si výchozí město Horní Město. Kdysi se jednalo o centrum obchodu a kulturního života v této oblasti, dnes je toto městečko poněkud zapomenuté. Můžete tady po cestě k vodopádům navštívit skanzen důlní techniky. Můžete navštívit také kostel Marie Magdaleny, navštívit mnoho restaurací nebo hospod. Také je zde mnoho možností, kde se ubytovat.

Kdysi se v Horním Městě těžilo stříbro, můžeme tedy snadno předpokládat, že město bylo bohaté a hojně navštěvované. Bývalo zde císařské město, dnes zbyla jenom slavná minulost.

Odtud se můžete vydat po proudu říčky Huntavy, kde se dostanete k turistické trase, která vede okolo Rešovské skály. Zvláštností tohoto místa je, že je zde celoročně přibližně stejný průtok, proto se můžete k říčce a vodopádům vypravit téměř kdykoli, v jakoukoli roční dobu, kaskády vypadají téměř stejně po celý rok.

K samotným vodopádům se dostanete pomocí vybudovaného dřevěného schodiště a mostku.

Back to top