Jak shání podnikatel peníze

Když tu nastolíme v titulku položenou otázku, tedy jak shání podnikatel peníze, každého z nás logicky napadne jednoznačná odpověď. Přece si je vydělává svojí vlastní prací, ne? Podniká a tím si na sebe vydělává.

Je to pravda, ale současně nejednou také není. Protože tak by tomu určitě mělo být, ovšem je tomu tak bohužel zpravidla jen v případech, kdy všechno klape. A tak tomu není vždy. Jsou v podnikatelově životě i období, kdy se z některého z mnoha různých důvodů nedaří, kdy jsou příjmy prachbídné, pokud jsou tedy vůbec nějaké. Někdy se pokazí něco ve vztazích s dodavateli, někdy jsou problémy s odběrateli, někdy se státem a jeho nároky, předpisy a zákony, někdy se něco porouchá nebo jinak zkomplikuje, někdy je záhodno modernizovat… A to vše se může i notně negativně podepsat na finanční situaci lecjaké soukromé firmy.

randy v kapse

A když je situace špatná a zisk nedosahují potřebné výše? Pak se to dá často zachránit už jedině nějakou půjčkou.

Vzít si půjčku a takto získané peníze do podnikání investovat nemusí být špatné řešení. Ale než se tak stane, je třeba vyvinout patřičnou snahu, aby byla podnikateli vhodná půjčka vůbec poskytnuta. Protože peníze se nikomu nepůjčují jenom tak, ty si je třeba zasloužit. A tak se dokládají například vysoké příjmy, skvěle vypadající daňová přiznání, čisté registry dlužníků a kdo ví, co všechno ještě. S vidinou, že když to klapne, budou peníze navíc.

vír eur

A když ne? Pak je tu ještě aspoň hypotéka bez registru, kterou mohou často získat i zájemci, kteří v bankách neobstáli. Tady totiž stačí mít příjmy dostatečné k placení splátek, tady je nezbytná nemovitost, která by se dala do zástavy, a víc už vlastně nic. Všechno ostatní je tu méně významné než v bankách. A proto tu uspějí často i ti, jimž by se to v bance nikdy nepodařilo. A dají se tu sehnat peníze, jež takového podnikatele mohou zachránit v těžkých dobách.