Kdo si může objednat ruční výkopové práce

Fyzická zdatnost každého důkladně prověříruční výkopové práce Servis vířivých van jsou nesmírně namáhavé, zvláště pak ve větším rozsahu. Vykopat otvor pro zabetonování dvou sloupků plotové branky zvládne kde kdo, ale je-li před vámi výstavba obvodového oplocení kolem celé parcely, o plošné výměře jednoho tisíce čtverečních metrů, to už je pro netrénované osoby mnohdy nepřekonatelný problém. Kopáči jsou na tuto práci zvyklí, ale co vy? Jste trénovaní, svalnatí, zdraví a dostatečně houževnatí?

barevné lopaty

I kutilové ocení tyto namáhavé práce – domácí kutil si troufne na montáž elektroinstalace, na instalatérské, zednické, truhlářské a zámečnické práce, ale přece jen jsou některé činnosti, které rád přenechá někomu jinému. Vyhne se tím nepříjemnostem, kam patří právě i značná fyzická dřina.

výkopové práce

I ruční výkopové práce vyžadují zručnost a odborné znalosti – nepředstavujte si ruční výkopové práce jako typicky fyzickou dřinu, kterou by mohla vykonávat cvičená zvířata, jde o práci zodpovědnou, kde jsou vyžadovány určité znalosti, zejména jak se bude chovat který typ terénu. Některé z nich vyžadují i montáž pažení, které zajistí, aby se výkop nezasypal a aby nedošlo k sesuvům půdy. Některé výkopy hloubené ve svazích, v písčitém terénu, na okraji lesa, jsou velmi náročné na organizaci práce a správný pracovní postup. Mohlo by tu dojít k sesuvům, které by ohrozily i okolní objekty a mohly by ohrožovat i tamní obyvatele na životech.

Kameny a kořeny – v předchozím odstavci jsme zmínili blízkost lesa, v podobných situacích se kopáči musí popasovat s kořeny stromů a ne vždy je žádoucí kořeny přeseknout. Některé musí zůstat na svém místě, což jsou například případy památných stromů a obecně většina vzrostlých listnáčů i jehličnanů. Spolu s kořeny se tu také často vyskytují i velké balvany, zasahující i mimo samotný výkop.