Letní brigády

Jsou tady prázdniny, na které se těší školáci a studenti už od prvního září. Je to doba zaslouženého odpočinku od všech úkolů, testů a známkování. Pro některé studenty je to ale také doba, kdy si mohou přivydělat nějakou tu korunu na letní brigádě. Je-li vám více než patnáct let, můžete si najít nějakou letní brigádu. Je řada firem, které nabízí brigádu, někdy přednostně dětem svých zaměstnanců, ale není to pravidlem, ucházet o brigádu se může kdokoliv. Je-li vám více než osmnáct, můžete pracovat i na noční směny, jinak je tato práce mladistvým ze zákona zakázána. Letní brigáda je ideální způsob, jak si vydělat peníze a peníze, ty se vždycky hodí. A co můžete dělat?

servírka

Mnoho pracovních míst nabízí letní restaurace, ty, které jsou otevřené jen sezónně, na březích přehrad, u cyklostezek apod. Takové restauraci se nevyplatí zaměstnávat někoho na řádný pracovní poměr, a tak přes léto využívají studenty. Jako brigádník nemusíte nic moc umět, budete pravděpodobně jen roznášet jídlo a pití a nenechají vás abyste vybírali peníze. Jste jen brigádník a zodpovědnost za vás má zaměstnavatel. Mnoho pracovních pozic přes prázdniny nabízejí také automobilky a montážní firmy. Zaškolení brigádníků je rychlé a když jsou stálí zaměstnanci na dovolené, může firma pokračovat ve svých pravidelných dodávkách. Pracovat budete u pásu a nebývá nijak náročná, jen musíte být manuálně šikovní.

linka

Jsou také brigády, kdy jste celý den na čerstvém vzduchu, jsou to nejrůznější práce pro Lesy ČR např. vysazování stromků. Nebo pro Technické služby sekání trávy, nebo mulčování trávy ceník https://seceni-mulcovani.cz/mulcovani-travy. Najít si letní brigádu není žádný velký problém a kdo chce a práce se nebojí, jistě si nějakou brigádu najde. Budou to vždy pomocné práce, ale to přece nevadí, vždyť je to jen brigáda, a ne doživotní zaměstnání.