Moderní dětské oblečení

Moderní materiály se využívají jak na šití dětského, tak i běžného oblečení pro dospělé. Jaké se využívá nejčastěji? A jaké materiály se dostávají do šatníků našich dětí? Materiály, které ulehčí práci všem maminkám. Péče o ně je totiž mnohem snazší!

1. softsheel

Softsheel je moderní sportovní materiál, který se používá především na svrchní vrstvy, jako je například bunda, kalhoty, vesta nebo třeba kombinéza. Materiál má velkou výhodu v tom, že je na jednu stranu velice lehký, tenký, ale zároveň může být také voděodolný a prodyšný zároveň. Je poměrně často využívaný pro dětské oblečení na jarní a podzimní sezónu právě díky své voděodolnosti. Může být jak zateplený, nebo tenký, který je vhodný na léto.

botičky

2. flauš

Kdo by neměl ve skříni flaušovou bundu? Jedná se o teplý, příjemný materiál, který vás zahřeje a zároveň se v něm nebudete příliš potit. Pro děti se z flauše vyrábí jak kalhoty tak bundy. Flauš Prima-obchod je ideální materiál na jarní a podzimní sychravé počasí. Můžete jej použít třeba jako střední vrstvu pro zimní radovánky do mrazu.

3. welsoft

Teplý materiál, který je podobně jako flauš používaný především na teplejší věci, jako jsou bundy a mikiny. Tento materiál vám připomene teplou deku, kterou si ale můžete vzít kamkoli s sebou! Ideální materiál na zimní večery pro zahřátí.

šití

4. funkční úplet

Úplet se používá na trička, legíny, šaty nebo třeba halenky. Funkční úplet jednoduše odvede pot od těla a tím pádem je vhodný na léto ale i zimu, kdy se nebudete pod několika vrstvami oblečení tolik potit. Funkční úplety jsou z různých materiálů, například z bambusu či z bavlny.

5. dvojitá gázovina

Dvojitou gázovinu nejspíše znáte z bavlněných plenek. Tento materiál je úžasně lehký, vzdušný, krásně se nosí a navíc pro miminka je velice pohodlný. Z mušelínu, neboli dvojité gázoviny se šití sukně, bodyčka nebo třeba šatičky.