Proč se venku tak často používá nerezové zábradlí?

Dnes je zábradlí takřka nezbytnou součástí všech schodů, balkonů i teras. V mnohých případech je dokonce zákonem dáno, že tam musí být umístěno. Toto opatření má samozřejmě své důvody.

Tím hlavním je pak zvýšení bezpečnosti. Zamezíme tak tomu, aby se lidé vážně zranili, pokud jim například podjede noha. V případě schodů se nemusí být, že spadnou až dolů – jednoduše se zachytí. A pokud jde o balkóny, pak zde je menší riziko, že spadnou. Je tedy jasné, že je podstatně výhodnější postavit jej, než pak platit odškodné.

schodiste1

Vzhledem k tomu, že se jedná o tak rozšířenou a široce používanou věc, je pochopitelné, že existuje spousta druhů a typů, a že se vyrábí z nejrůznějších materiálů. Všechny produkty zde samozřejmě musí splňovat určité bezpečnostní standardy, výběr je však přesto hodně široký.

I tak zde najdeme oblíbené i méně často používané modely. Například ve venkovním prostředí nejčastěji narazíme na nerezové zábradlí kmkdesign.cz, ať už na veřejných místech či v soukromých domech. Jistě, lze použít i jiné, například dřevo, avšak zdá se, že v současné době hraje nerez prim.

schodiste3

Samozřejmě to není bezdůvodně. Zde je hlavním motivem to, že právě nerezové zábradlí má nejlepší poměr ceny, životnosti a nenáročnosti údržby. Je totiž samozřejmé, že lidé chtějí ušetřit co nejvíce peněz, a hledají tedy to celkově nejlevnější řešení.

Jistě, například již zmíněné dřevo je levnější, avšak faktem je, že nevydrží ani zdaleka tak dlouho, než je potřeba jej vyměnit, a jeho údržba také není tak nenáročná. Zde je potřeba jej pravidelně natírat, aby si udrželo své dobré vlastnosti a nezačalo trouchnivět.

I proto najdeme nerez na mnoha veřejných venkovních místech. Přeci jen, technické služby měst toho mají poměrně dost, a navíc ani město nechce platit víc, než je třeba. A proto využívá nejčastěji právě tuto možnost. Přeci jen, o peníze jde až na prvním místě.