Jak vybrat správný gymnastický míč


Nafukovací gymnastický míč může mít různé rozměry a měli byste pečlivě vybírat, abyste si vybrali ten správný. Nezáleží až tak na barvě, i když nesnášíte fialovou, asi si nebudete kupovat zrovna fialový, ale budete volit z jiných barev, kterých je nepřeberně. A estétky budou k růžovému gymballu volit určitě i růžovou karimatku.

Vraťme se ale ke gymballu gymnastický míč Cvicdom. Vybírejte si velikost dle své výšky postavy, je totiž důležité, aby nebyl moc velký nebo naopak příliš malý. Někdy se můžete setkat i s méně běžným způsobem, jak zvolit nejvhodnější míč, a to podle délky paže od ramene až ke konečkům prstů – namísto výšky postavy. Pro lidi s nadváhou ale platí, že by si měli pořídit míč o větším průměru, který bude mít vyšší nosnost. Proto při výběru dbejte i na maximální nosnost a nikdy ji nepřekračujte, mohli byste si způsobit nepříjemný úraz.

gymnastické míče

Gymnastický míč je třeba při prvním použití správně nafouknout. Zjistěte si sami posezem, jak se vám na něm sedí. Na podhuštěném balonu anebo přehuštěném se vám bude špatně cvičit. V žádném případě se nedoporučuje ho nafukovat ústy, proto součástí sportovního náčiní bývá i pumpa. Popřípadě ho můžete nahustit pumpičkou na kolo anebo kompresorem. Ten se vyplatí v případě, že potřebujete nafouknout více míčů postupně za sebou. Kompresor zpravidla mívají cvičitelky.

míč posilovna

Důležitý je i správný posez na gymnastickém míči, a to proto, že je velmi pohyblivý a nutí vás udržovat rovnováhu. Jestliže usedáte na balon poprvé, dělejte to velmi opatrně, může vám i ujet pod nohama, proto se neustále přidržujte míče rukama, aby se vám neodkutálel. Posaďte se na střed balonu a položte chodidla celou plochou na podlahu. Nohy budou rozkročené na šířku ramen a vaše stehna by měla být ve vodorovné poloze.

Představujte si, jako byste byli loutka a někdo vás tahal za provázek nahoru, jen tak bude váš posez správný. Pěkně se narovnejte, vypněte hrudník a pusťte se do práce. Pardon – do cvičení!