Autodílna, která obstojí i u těch nejnáročnějších zákazníků

Patříte mezi zkušené profesionály, které se opravou automobilů zabývají už hezkou řádku let nebo patříte mezi amatéry, kteří se však pod kapotou auta tráví až nezdravě moc času? V obou případech jistě uvažujete o vlastní provozovně, kde by bylo možné se tomuto koníčku naplno věnovat. Jenže co o takové domácí autodílně říká zákon, co je potřeba zařídit a jaké vybavení obstarat?

oprava auta

Otázek spousta, odpověď žádná. Nebojte, i když se může stát tento sen neuskutečnitelný, sen je daleko od pravdy. V první řadě je zapotřebí najít odpovídající prostory, které budou zkolaudovány dle platného stavebního zákona. Ideální by provozovna měla být v dostatečné vzdálenosti od okolních obytných i kancelářských budov. Nikdy nevíte, komu by mohl být případný hluk nebo zápach trnem v oku. O případné spory však nikdo nestojí. Prostory by měly splňovat předepsané hygienické, bezpečností a technické normy. Provozovna musí být také odpovídajícím způsobem označena a být určena odpovědná osoba, která bude mít na starost bezproblémový chod autoservisu.

stará dílna

A jak je to se samotným vybavením autodílny? To už zákon nijak blíže nespecifikuje a je tedy na preferencích a finančních možnostech majitele. Myslete však na to, že konkurence nikdy nespí a jedině neustálým vylepšováním svých služeb a novým vybavením jde udržet krok s konkurencí.

Základní vybavení asi není zapotřebí dlouze představovat. Pokud se v tomto oboru už nějaký ten pátek pohybujete, víte, co ke své práci potřebujete. Existují však i některé další, méně známé vybavení, které si s určitostí zamilujete.

  • Plnička kapalin

Jak lépe diagnostikovat provozní kapaliny než za pomoci plničky kapalin. Výměna oleje je pro mnohé automechaniky noční můrou, plnička kapalin však tuto nezáživnou činnost provede za vás.

  • Stavitelný výstružník

Stavitelný výstružník https://www.i-nastroje.cz/Stavitelne-221424-c31_112_4.htm je určen k dokončování a opracování kovových výrobků. Práce s ním je přesná a splňuje veškeré předepsané parametry.