Přírodní materiály pomalu dobývají svět

Dřevostavby jsou stále nejrozšířenější v severských zemí, povědomí o nic se ale postupně rozmáhá po celém světe. Jejich výroba je levná, ekologická a rychlá. Tak pokud chcete něco neotřelého, namísto stavěný cihlu k cihle, dřevostavby vysočina jsou pro vás tou správnou volbou.

dřevěná stavba

Bydlení ve vlastním je snem tisíců Čechů, má to však jeden háček, jen málokdo si takové bydlení může skutečně dovolit. Ceny nemovitostí každým rokem rostou a dosáhnout na hypotéku v potřebné výši může být velmi náročné. Do karet nehraje ani fakt, že se podmínky pro získání hypotečních úvěrů každým rokem zpřísňují. V Kanadě a Skandinávii tvoří dřevostavby podstatnou část výstavby a je nejvyšší čas, aby se tento trend rozvinul i u nás.

Většina produkce dřeva jde v České republice na vývoz. Je to pochopitelné, nemáme zkrátka dostatečné kapacity, abychom mohli dřevo efektivně zpracovat. Není ale tak trochu nelogické, že dřevotěžební firmy drancují naše přírodní bohatství pro zisk?

Technologie, která jde neustále dopředu

Stavebnictví, stejně jako i jiné obory, se může pyšnit rychlým vývojem technologií. Není se tak čemu divit, že stavební technologie, které pro nás byly dříve nepředstavitelné, se nyní stávají skutečností. Pro řadu lidí už není nejdůležitějším kritériem cena při výběru svého budoucího bydlení. Zajímají se i o dlouhodobé výhody, které do značné míry ovlivní jejich budoucí bydlení.

roubené sruby

Dřevostavby zkrátka představují bydlení, které dokáže být soběstačné, a jeho tepelné vlastnosti jsou nepřekonatelné. Mnoho dřevostaveb je navrhnuto formou nízkoenergetického objektu, náklady na vytápění jsou tedy minimální. Prodloužila se i životnost, která se dokáže vyrovnat běžné zděné stavbě. Samozřejmě za předpokladu správné péče. Užívat si ve vlastním dřevěném království můžete i vy, stačí se obrátit na specializované firmy u nás.