Tasmina

Každý z nás by chtěl zbohatnout, a to nejlépe bezpracně. Ovšem to nejde. Jenom díky práci je totiž za co nakupovat a za peníze za nic by nebylo za co utrácet.

Domů » Je plný polykarbonát 4mm dostatečný pro zastřešení kůlny?

Je plný polykarbonát 4mm dostatečný pro zastřešení kůlny?

Asi není pochyb o tom, že střecha je základem každé stavby. Přeci jen, máme je hlavně proto, aby chránily nás či náš majetek před vnějšími vlivy. A to zahrnuje i déšť a sníh. A jelikož ty padají shora, je zastřešení nutné.

Otázkou ovšem je, jaký materiál na střechu použít. Přeci jen, výběr není zrovna malý. Popravdě to však vše záleží na různých okolnostech, jako například na typu stavby a jejím využití.

polykarbonat3

Například u klasického rodinného domu chceme mít co největší ochranu. Proto se zde stále poměrně často používají klasické doškové tašky. Avšak u drobnějších staveb, jako jsou nejrůznější kůlny, dřevníky, skleníky či pařeniště, už není tolik potřeba na kvalitu hledět.

To mimo jiné znamená, že hledáme levnější řešení. To můžeme najít například ve formě polykarbonátu. Ve své podstatě se jedná o vyztužený plast, speciálně upravený tak, aby dokázal odolat vnějším podmínkám, a tedy i ochránit náš majetek.

Samozřejmě, jako u mnoha jiných věcí, i zde máme mnoho různých typů v různých cenových hladinách. Každý z nich je pak vhodný pro poněkud jiný účel. Příkladem může být plný polykarbonát 4mm https://www.lehke-krytiny.cz/kategorie/plny_polykarbonat/.

polykarbonat1

Jak již název napovídá, jedná se o desku, která má sytou, neprůhlednou barvu, a je 4 mm silná. Není to tedy největší možná tloušťka, proto se hodí spíše skutečně na menší stavby. Navíc vzhledem k tomu, že je neprůhledná, ji nelze použít na zastřešení skleníku či pařeniště.

Ovšem, jak již bylo řečeno, výborně se hodí na drobnější stavby, jako jsou nejrůznější malé přístřešky, kůly, altány či dřevníky. Zde všude se výborně uplatní a skutečně nám poskytne dobrou službu.

Jak je tedy vidět, nestačí se jen rozhodnout pro daný materiál. Je potřeba také vybrat jeho správný typ a druh. A zde se mnohdy nevyplatí šetřit. Je mnohem lepší dát důraz na kvalitu, než na cenu. Věřte totiž, že se vám to v dlouhodobém horizontu vyplatí.

Back to top