Vhodná voda ke koupání

Chcete-li se venku ochladit, nemusíte chodit nikam k rybníku. Bazény už jsou dnes docela levné. A to samé platí samozřejmě i vhodné o dezinfekci.

Vhodná voda ke koupání

Asi každý ve chvíli, kdy přijdou do země parna, okamžitě dostane chuť se nějak efektivně zchladit. A jedním z nejlepších a nejosvědčenějších způsobů je prostě skočit do studené vody. Ovšem za tou už nemusíte chodit nikam na koupaliště nebo jet na přehradu. Pokud si domů pořídíte vhodnou plovací plochu, můžete se tímto způsobem ochlazovat i na své zahradě. Bazény jsou v současnosti levnější než kdykoliv předtím, takže není žádný velký důvod po některém nesáhnout. Hlavně nadzemní modely zažívají neskutečný boom a je po nich obrovská sháňka.

Nohy ve vodě

Jsou totiž docela velké a za přijatelnou cenu. Některé verze jsou k dostání dokonce za méně než deset tisícovek, což je cena z říše snů. Pokud si však myslíte, že si pořídíte na zahradu super koupání a tím to hasne, jste docela na omylu. Abyste si mohli vody užívat co hrdlo ráčí, nesmíte zapomenout na ještě jednu podstatnou věc, a sice na speciální dezinfekci.

Ochrání vodu

Základem každé dezinfekce je ochrana před mikroskopickými nepřáteli a zde to není jiné. Jen nebudete chránit přímo sebe, ale vodu. Bazénová chemie Chlorito může mít celou řadu podob. Nejběžnější jsou dnes ale prostředky založené na bázi chlóru. Ty jsou nejen vysoce funkční, ale zároveň se dají pořídit za poměrně slušnou cenu. Jejich výhodou rovněž je, že se prodávají v mnoha verzích podle typu dávkování. Někomu se více hodí prášek, jiný dává přednost tekutině nebo tabletám. Mírnou nevýhodou ale může být dráždivost, která je zvláště nepříjemná u jedinců, kteří mají citlivou pokožku.

Voda bez špíny

Jiné možnosti

V případě, že vy nebo někdo z vaší rodiny chlór nemůže snést, je tu samozřejmě záchrana. Nejedná se o jediný prostředek, který se používá k dezinfekci bazénové vody. Velice účinný je i aktivní kyslík, který má obdobnou efektivitu, jen není vůbec dráždivý. Pokud vám nevadí vyšší investice, můžete vyzkoušet i mořskou sůl, která nejenže není dráždivá, ale naopak funguje výborně jako hojivá složka pro celou řadu kožních neduhů.