Které hračky momentálně letí?

Trendy jsou něčím, co se neustále mění, a to v mnoha oblastech našeho života. Ženy obvykle nejvíce sledují módní dění, či současné populární styly v oblasti bydlení. Muži se pak zase orientují v nejnovějších modelech automobilů, a v moderních technologiích. Co se ovšem rodičů, a jejich dětí týká, je snad nutností sledovat trendy v oblasti hraček. Ačkoliv není radno děti rozmazlovat, a pořizovat jim vše, co je zrovna takzvaně cool, může se stát, že nedostatečná vybavenost ohledně moderních hraček způsobí jejich sestup v hierarchii vrstevníků. Namlouvat si, že základem je vychovat slušné dítě, je sice šlechetné, ale naprosto nereálné pro sociální rozvoj našeho potomka, který zkrátka touží po uznání od spolužáků a přátel. A tak mu nakonec chtě nechtě pár těch zbytečností zkrátka pořídíme. A co v dětském světě právě frčí?

dítě s plyšákem

L.O.L.

Rodiče každé malé dívenky už jistě znají značku, která nabízí nepřeberné množství panenek, zvířátek, ale i doplňků v baleních, která slibují překvapení. Pro většinu rodičů je pak největším překvapením cena, kterou v obchodě za drobnou panenku v plastové kuličce požadují. Jedná se totiž o různé série výrobků, které nabízejí panenky různých velikostí, v různých provedeních, s různými doplňky, i funkcemi. Základem sbírky jsou pak asi 8cm vysoké panenky, které koupíte v různých koulích a krabičkách s nápisem SURPRISE (překvapení), cca od 300Kč. Pak lze však sehnat i panenky s realistickými, tedy česacími vlasy, větší panenky zvané jako O.M.G. Big sister, nebo největší, které však vypadají jako ty maličké, jen velmi zvětšené. Můžete dokupovat i různé doplňky, jako jsou náhradní oblečky, auto, klubovnu, vilu, nebo dokonce horskou chatu, která stojí „krásných“ 5500Kč. Existují však i různé sady a kufříky s jinými doplňky, tašky, batohy a další s motivem této slavné značky, takže se při výběru jistě nudit nebudete, a pokud nepatříte mezi nejbohatší lidi planety, ani všechny nenasbíráte.

Sliz

Ačkoliv si pod tímto názvem většina lidí představí něco nechutného, mezi dětmi už je sliz populární několik let, a na trhu se objevují stále nové a nové varianty. Sliz trhací, sliz natahovací, slime hmota, sliz svítící, sliz jedlý. Dále pak různé sady na výrobu slizu dle vlastního přání, lepidla na výrobu slizu, třpytky a vůně do slizu, doplňky ke slizům. No jednoduše řečeno, děti si s touto nechutnou hmotou dokáží vyhrát dlouho, a dokonce ji i sbírat. Výhodou je, že ji seženete téměř všude, vyrobíte z toho, co máte doma, je populární pro obě pohlaví, a také pro všechny věkové kategorie.

výroba slizu

NERF

Co je to NERF? Jedná se o značku, která produkuje velké množství všech možných druhů zbraní, tedy těch pro děti. Kromě zbraní jsou k mání však například i vystřelovací autíčka, doplňky a spousta dalšího. Kam se hrabe klasická kuličkovka z pouti. Aby toho nebylo málo, existují už i zájmové kroužky, či tábory zaměřené na hru s těmito zbraněmi. Těžko říct, zda je účelem této hračky zábava, učení dětí mířit na cíl, nebo možná průprava na třetí světovou, ale líbí se jim to, a co bychom pro ně jak roodiče neudělali, že?