Malé investice

Pokud nemáte mnoho peněz, ale přesto chcete vydělat, vložte peníze do penzijního spoření, spoření stavebního nebo například do fondu. Je to sice na déle, ale peníze se vám na čas budoucí, zhodnotí.

§  U spořícího účtu bude výdělek asi nejmenší. Bude to třeba čtyři tisíce za pět let.
§  U stavebního spoření to může být třeba za pět let čtrnáct tisíc.
§  Nejvýhodnější variantou je penzijní spoření. Například po šesti letech můžete vydělat třeba sedmnáct tisíc korun.

Tohle všechno ale za předpokladu, že nebudeme příliš riskovat. Míra risku totiž odpovídá našemu zisku. Aniž bychom vás chtěli nabádat k riskování, pravdou je, že ten, kdo riskuje více, a vyjde mu to, také více vydělá. Kdo se bude držet při zemi, nic moc neprodělá, ale také vydělá mnohem míně.

Sladká investice

Pokud byste chtěli investovat do něčeho, čemu rozumíte, také je to možnost. Pokud rádi mlsáte a máte o čokoládách nastudováno, pak proč neinvestovat právě do nich.  Ony akcie známé čokoládovny opravdu nemusejí být k zahození. A napadlo by vás to? Nejspíš ani ne. Ale právě ty věci, které máme před očima a jsou velmi jednoduché, nás někdy nenapadnou, a přitom právě ty, nám mohou vydělat, nemalé peníze.

Zlato je nejvíc

Ať už vás napadne jakýkoli nápad, není nad zlato, které se stále drží na předních příčkách. Investovat můžete do zlata jako takového, do zlatých slitků nebo do zlatých mincí a medailí.

Víte, co je ale ze všeho nejdůležitější? Jen tak nesedět a nečekat, že se něco stane. Ono se totiž opravdu nestane. Nebo ano, ale musíte míz buď velké štěstí nebo se stane, ale nebude to pro vás zrovna dobré. Tak se investování nebojte. Nemusíte být zrovna génius na čísla, stačí vám mnohdy selský rozum, podpořený radou zkušenějšího kamaráda nebo odborníka, který se v této branži pohybuje. Každopádně neseďte doma a nečekejte na zázrak.