Ekonomické bydlení, kterému propadnete: mobilní domy

Pan Jiří K. hledal začal po rozvodu přemýšlet, jak dál naložit se svou znovunabytou svobodou a jak by si představoval svůj ideální životní styl, když o něm rozhoduje pouze on sám. Svou vizi nemusel tvořit příliš dlouho, protože si sám dokázal poměrně snadno zformulovat, co chce: Určitě bydlet v domě, protože miluje být obklopený zelení a vlastní zahrádkou, kterou může zušlechťovat. Už se ale na prahu padesátky necítil na to začínat s novostavbou a už vůbec ne se upsat hypotéce s splátkami takové výše, která by ho nenechala v klidu spát. Proto když zvážil své možnosti a rozhlédl se po nabídce, padly mu do oka mobilní domy. Zbývalo mu si najít ten pravý dům a zjistit reference.

Okno do zahrady

Jiří rozhodil sítě po svých známých i na internetu v diskusních skupinkách. Během několika týdnů tak o mobilních domech načerpal tolik poznatků, že už byl naprosto lapen a jist, že takhle skutečně chce bydlet. Nezůstalo ale jen u zprostředkovaných informací: setkal se i osobně s desítkami majitelů mobilních domů, vypil tucty káv na zápraží jejich domečků a pomalu si odškrtával pomyslný seznam požadavků, plusů a mínusů. Osudové setkání bylo s Karlem D., se kterým ho pojil stejný věk i podobný životní příběh. Karel se svým dřevěným domkem na pilotech právě oslavil třetí rok. Jeho domek se Jiřímu zamlouval úplně nejlépe ze všech, které navštívil, a to nejen dispozičně, ale i použitými materiály, způsobem, jakým byly vychytány technikálie typu voda a topení a v neposlední řadě poslechl svou intuici, která mu našeptala, že toto je TEN dům. Rozhodl se již dále nehledat a rovnou si od Karla odnesl kontakt na dřevěné mobilní domy TOP Mobilní domy, kde si okamžitě domluvil schůzku.

Dům v přírodě

Dnes má již svůj vlastní mobilní domek, dál pracuje na plnění svých dalších snů a velmi ho těší, že s ním občasné víkendy rád tráví i jeho syn, který ještě studuje na vysoké škole. Nikdy k sobě ještě neměli tak blízko jako v těch inspirativních večerech na terase, strávených v hlubokých konverzacích.