Stala jsem se novodobou čarodějnicí! Chce to jen trénink a odhodlání

„Celý život mě to někam táhne,“ svěřila se dívka, která na první pohled vypadá zvláštně. Pravda, je sice oblečená do výrazně ženských šatů a krk i zápěstí jí zdobí přívěsky z drahých kamenů, jinak ale nic nenapovídá o tom, že by s ní bylo něco jinak. Pravda je ale úplně jinde. Je to čarodějnice. Ne ale ta pohádková, která vás promění na žábu (i když kdoví!) nebo taková, o kterých se tvrdilo, že uctívají satana. Je to žena, která uctívá přírodu i její obyvatele, drží se motta: „hlavně neubližovat“ a čas od času se věnuje ochranné magii, věštění či bylinkářství.

candles-2681068_960_720

Patřilo to ke mně odjakživa

„Když jsem narazila na lidi, kteří se v dnešní době hrdě hlásí k prastarým pohanským kultům, nejdříve mě to překvapilo. Pochybovala jsem, jestli to nejsou uctívači ďábla nebo jen nějaká pochybná sekta. Víc jsem se ale mýlit nemohla!“ vzpomíná dívka jménem Anežka na své první setkání s opravdovými čaroději a čarodějnicemi.

„Něčím mě to ale oslovilo, a tak jsem si vyhledala informace a literaturu k tématu a zjistila jsem, že je to něco, čeho se bytostně toužím stát součástí. Jako by to ke mně odjakživa patřilo,“ usmívá se Anežka. Přes několikaleté nesmělé začátky a samostatné pokusy se konečně seznámila s lidmi, kteří pravidelně prováděli rituály ve jménu bohyně plodnosti a rohatého boha. V té době se jí život obrátil naruby – a zásadně k lepšímu.

pentagram

Dýka, svíce, oltář a kadidlo

Jak Anežka později zjistila, veškerý základ čarodějnictví, a to jak toho osamělého, tak i organizovaného, jsou živly, tedy oheň, voda, vzduch a země. S jejich pomocí je možné léčit, chránit, očišťovat od negativních energií, přivolávat lásku, štěstí a přízeň bohů – ale také škodit a ničit. Toho se ale čarodějové a čarodějnice zřekly, věří totiž v karmu a trojnásobné zrcadlení všech dobrých i zlých skutků.

„Nejprve jsem si musela opatřit dýku zvanou Athame. To je rituální dvoubřitá čepel, s jejíž pomocí se vykonávají rituály i kouzla a je to základní nástroj čarodějnic. Oltář je základ, bez něho nejde dělat rituály ani kouzla. Často bývá moc krásný! Neodmyslitelné pak jsou svíčky, kadidelnice s vykuřovadlem a další věci,“ popisuje novodobá čarodějnice.

„Pokud to někoho, ženu či muže, táhne k přírodě a hledá přesah materiálního života, ať neváhá a vyhledá české pohanské společenství. Jsou mezi námi skvělí lidé a rádi mezi sebou přivítáme další,“ dodala Anežka nakonec.