Žena Dračice

Čínský horoskop přináší v astrologii nový úhel pohledu. Stejně jako náš zvířetníkový má i ten čínský ve znamení dvanáct zvířat. Na rozdíl od těch našich, která se střídají po měsíci, tato vládnou svému znamení po celý rok. Do horoskopu rovněž zasahuje pět živlů, které určité vlastnosti ještě zdůrazňují. A tak pokud se budoucí partnerka narodila ve znamení Draka, což vévodí roku ženám zrozených v letech 1988 či 2000, stojí zato se s tímto horoskopem seznámit. A nahlédnout, jakými vlastnostmi jsou obdařeny. Drak byl v Číně  vždycky symbolem štěstí a vznešenosti. Žena, narozená v tomto znamení, bývá velkorysá, čestná, se smyslem pro spravedlnost. Bývá rovněž velmi důvěřivá a oklamat tuto ženu bývá snadné. Protože si vůbec nedokáže představit, že by se někdo mohl chovat nemorálně. 

Žena ve znamení Draka

Drak je v čínské mytologii postavou mýtickou. Žena narozená v tomto znamení bývá rozmarná a překypuje energií. Často bývá středem dění a tvořivé  schopnosti jí umožňují vždycky splnit všechno, co slíbila. A navíc ve většině případů to i dobře dopadne. Drak je na páté pozici čínského horoskopu. A z pěti elementů je pro toto znamení vlastní element země. A protože je země matkou kovu, což je další z elementů a stojí proti elementu vody, překoná i čtvrtý element ohně. Podřízen je jedinému, elementu dřeva. Jako všechna znamení, má i toto svoje slabosti.

Život s Dračicí

Snad nejhorší představa pro ženu, narozenou ve znamení Draka, je představa uvíznutí v malém prostoru, kde nemá dost vzduchu pro svoje aktivity. Přestože nejsou vyloženě rodinné typy, ke svému životu ji potřebují. Ale očekávají od jejich členů naprostou oddanost. Což může sklouznout i k občasné panovačnosti. Vzápětí to bývá těmto ženám odpuštěno, protože jsou pro své blízké schopné vyvinout nesmírné úsilí, aby měli spokojený život. Mezi ženami Dračicemi bývá přece jenom rozdíl. A to zmíněným elementem, který do jejich horoskopu zasahuje. Je to Drak ve dřevě, který umí podat pomocnou ruku, Drak v ohni, který je nesmírně pracovitý, Drak v zemi, který bývá diplomatický, Drak v kovu, který vnáší do života ušlechtilost a Drak ve vodě, který oplývá nesmírnou hrdostí.