Jaké mýty kolují o single ženách a proč jim nevěřit

Single žena je ošklivá a nikdo ji nechce

Když se porozhlédnete po svém okolí opravdu vám přijdou ženy, které žijí samy ošklivé? Opak bývá kolikrát pravdou. A když si to řekneme zcela upřímně, ženy, které se vdaly a mají již děti jsou kolikrát ošklivější, než single ženy. Takže tento mýtus rozhodně neplatí. Možná si jen hezká žena dává na čas s výběrem toho pravého a nebo ji single život vyhovuje.

Single ženy jsou sobecké kariéristky

Představíte si přísnou manažerku v dokonale padnoucím kostýmku, přičemž její hlavní cíl je stoupat kariérně vzhůru. No jo, nemá čas na chlapy nebo by jí překáželi. Opět nepravdivý zažitý mýtus. Single ženy najdeme napříč všemi odvětvími a jsou to jak knihovnice, cukrářky, skladnice, pokladní, lékařky nebo i ty manažerky. 

žena

Single ženy žijí smutný a osamocený život

I tady to může být zcela naopak. Single žena má všechen volný čas jen pro sebe. Může si ho zorganizovat, jak chce a nemusí se nikomu zpovídat. Začne studovat další vysokou školu, přihlásí se na kurz břišního tance a o víkendu navštíví  krásnou rozhlednu uprostřed lesů. A pokud má kolem sebe rodinu a přátelé, rozhodně nemusí žít osamocený život. Do kina a na koncert si zajde s kamarádkou, na letní grilování ji pozvou přátelé a prázdniny stráví na vodě s vodáckou partou.

žena

Single ženy jsou divné

Některé ženy se pro single život rozhodnou zcela dobrovolně. A to jednoduše proto, že to tak chtějí. Není důvod to pitvat dál. Ale bohužel co nezapadá do společenského normálu se označí nálepkou „divné“. Ale stejně tak by se daly označit ženy, které se úderem plnoletosti vdaly, porodily 3 děti za sebou a nejvíc je baví vařit a starat se o rodinu. A víte co, i to je v pořádku. Nikdo neurčuje, jaká cesta je správná a ta jediná dobrá. Každé ženě vyhovuje něco jiného a rozhoduje si o svém životě sama. Důležité je, abychom byla každá spokojená.