Změna jídelníčku pro zdravou pleť.

Pitný režim je základ
Doporučený denní příjem tekutin je mezi dvěma a třemi litry. Zaměřte se na kvalitní tekutiny, doporučuji pít čistou vodu, bylinné nebo a zelené čaje. Jednou ze základních funkcí pleti je vylučování nečistot, nedostatečný pitný režim pleť dehydratuje a vede k ucpávání póru a nadměrnému usazování nečistot. Pokud budete pít příliš velmi sladkých nápojů s nejrůznějšími barvivy a umělými látkami, pleť vám to vrátí v podobě nehezkých pupínků a akné.
 
S kvalitními tuky proti suché pleti
Pokud patří k těm, které dlouhodobě trápí suchá a citlivá pleť, tak zařaďte do jídelníčku větší množství prospěšných tuků. Obzvláště v zimních měsících je pleť velmi namáhána větrem a mrazem. Vhodné tuky, které vám pomohou ke krásné pleti najdete především v ořeších, semínkách, rybách a velmi velký obsah zdraví prospěšných tuků naleznete v avokádu. Z ryb určitě zvolte kvalitní plátek lososa, který snadno připravíte na olivovém oleji, který je také velmi dobrým pomocníkem ke krásné čisté pleti.
 
Pozor na alergeny v potravinách
Dalším nepřítelem krásné pleti jsou alergeny, které mohou po každé konzumaci způsobit velké nepříjemnosti. Špatné kvalita pleti může být způsobena intolerancí nebo alergií na určitou potravinu. Mezi nejčastější alergeny patří soja, mléko, lepek, vejce, mořské plody a ořechy. Složení potravin včetně veškerých alergenů je uvedeno na zadní straně etikety, výrobce je povinen vám tyto informace poskytnout také u nebaleného zboží, mezi typické příklady patří například pečivo.
 
Mastná pleť potřebuje pravidelnou péči
Mastná pleť je často způsobena nepravidelným čištěním. Zařaďte do své ranní a večerní rutiny čištění pleti. Sáhněte po přípravcích bez mýdla a alkoholu, ty pleť naopak nadměrně vysušují. Co se týče úpravy jídelníčku, tak doporučuji snížit konzumaci mléčných produktů a velmi masných smažených jídel.
 
Co tedy jíst pro zdravější pleť?
Vzhledem k mnoha typům pleti univerzální dieta neexistuje, mám pro vás však několik doporučení, které určitě pleti prospějí. Zaměřte se na pestrou a vyváženou stranu. Ve vašem jídelníčku by nesmí chybět luštěniny, ořechy, semena, celozrnné pečivo a těstoviny, tučné ryby, kvalitní za studena lisované oleje a velké množství čerstvého ovoce a zeleniny.