Spoření na budoucnost

Myslete ekonomicky a zároveň také už teď dopředu myslete na budoucnost vaši i vašich dětí. Zbývají vám volné finanční prostředky? Tak proč je ještě více nerozmnožit a nevyužít tak možnosti spoření na budoucnost. V budoucnu se vám naspořené peníze budou jistě hodit.

Možnosti spoření:
–          spořící účty pro děti i dospělé
–          stavební spoření
–          penzijní připojištění
–          podílové fondy
–          životní pojištění se spořením

Před tím, než se rozhodnete, jaký produkt za účelem spoření si zvolíte, je potřeba si ujasnit, jestli preferujete možnost kdykoliv peníze vybrat nebo alespoň jejich část. Některé spořící produkty jsou totiž určené za účelem dlouhodobého spoření, jako například penzijní připojištění nebo stavební spoření a nelze tak na našetřené úspory nějakou dobu sahat.

Oproti tomu na spořících účtech máte vaše peníze kdykoliv k dispozici a můžete s nimi libovolně nakládat, ovšem míra úročení je v současné době velice nízká z důvodu poklesu úrokových sazeb.

Jste v produktivním věku a do důchodu máte ještě daleko? I tak myslete na tuto pro vás zatím dalekou budoucnost a založte si penzijní připojištění.

Jde o velmi výhodný produkt. Na účet penzijního připojištění přispívá stát za splnění podmínek minimálního měsíčního příspěvku. Dále je to čím dál častější způsob benefitu u zaměstnavatelů, kteří často svým zaměstnancům na penzijní připojištění posílají buď konkrétní částku nebo určité procento z vydělané mzdy. Proto se určitě v tomto případě vyplatí si penzijní připojištění zřídit a efektivně si tak spořit na stáří.

Pokud chcete nějakou tu korun spořit vašim dětem třeba na studium nebo na investování do bydlení v budoucnu, pak jim můžete už nyní v dětském věku zřídit nějaké dětské konto se spořící složkou a spořit jim tak na budoucnost. Stačí se jen porozhlédnout o vhodném produktu u některé z bank a zjistit si konkrétní podmínky.