Mít voňavý byt

Mít voňavý byt

Můj dům, můj hrad. Tak zní přísloví a tak je to i ve skutečnosti. Náš domov, ať už je to veliký dům nebo malý byt, je naše doupě, naše útočiště. Odtud odcházíme vstříc nebezpečím světa a zpátky sem utíkáme abychom se před nimi mohli zase schovat. Zde se stáváme sami sebou a odhazujeme zde všechny sociální masky.

stažený soubor

Můj dům, můj hrad

Někdy se ale může stát, že náš hrad je dobyt. Cizí armády překonají hradby naší pevnosti a obsadí její stěžejní pozice, například gauč. A jako válečnou kořist požadují kávu a zákusek. Ano, je zde řeč o návštěvách. V případě očekávané návštěvy se většina lidí na její příchod připravuje, a to právě přichystáním té sladké válečné kořisti a úklidem. Co je však dobré nepodcenit je i příprava příjemného ovzduší. Aby se vaším bytem linula nějaká příjemná, ne příliš ostrá vůně. Základem toho je dobře vyvětrat a zbavit se všech nežádoucích domácích pachů a hradních zatuchlin. Pak na to můžete jít od lesa a zapálit nějakou vonnou svíčku nebo aromalampu. Možná ale doma žádnou nemáte. Takže co teď. Neztrácejte hlavu. Je zde ještě několik možností. Byt například krásně provoní čerstvě vyprané závěsy s aviváží. Taky když budete vytírat, můžete do kýblu s horkou vodou kápnout pár kapek aromatického olejíčku. Nebo jej můžete kápnout na vatové tamponky, rozmístit je různě po bytě a na radiátor. Tady se dá použít i parfém. Pokud ale doma nic z toho nemáte, nezoufejte. Můžete vzít kousek skořice, hřebíčku, pomeranče, citronu a podobně, vložte vše do hrnce s vodou, povařte a byt je krásně provonění a navíc bez použití chemie.

images

Vonná svíčka byt krásně provoní

A když je vše snědeno a vypito, příjemný a lehce aromatizovaný vzduch vydýchán, je čas se rozloučit. Nyní je potřeba padací most zase zdvihnout, okna a dveře důkladně utěsnit, převléci se do o tři čísla většího bavlněného pyžama, dát nohy na stůl a dál, dál už vůbec nic.