Relaxace s čajem

Ale i sportovní typ si musí odpočinout vsedě nebo vleže. A pokud nevydrží bez činnosti, může alespoň popíjet kafíčko nebo čaj. Nebudeme se zde zabývat rozborem obou a tím co je pro naše zdraví lepší. Myslím, že v rozumném množství se dá pít oboje. Jak čaj, tak i káva, ale také spousta dalších tekutin. Dokonce i ty lihové mají něco do sebe, pokud ovšem jedinec nevymlaskne litr. To je potom dost katastrofa.

I pít se musí umět. Dobytek pozná, kdy má dost a měl by to umět i člověk. Jenže znáte to.

čaj

Takže nejlépe je usednout s dobrou knihou a hrnečkem čaje. Ale pozor, nemyslím nyní čaj čert ví odkud za pět korun padesát sáčků. Za prvé to asi nebude čaj, ale sušené kopřivy a seno, a za druhé, čaj není z bylin, čaj jsou lístky z čajového keře. Pro mne stále irituje, že se skoro všude píše například jahodový čaj, jablečný čaj a tak podobně. Znovu opakuji, NENÍ TO ČAJ. Pokud jej spaříte a louhujete, dostanete bylinkový odvar. Jenže ono je to tak zažité, že nikomu nevadí nápis na krabici, zázvorový čaj.

Pokud bychom chtěli řešit kvalitu čajů, dostali bychom se do sporu. Někomu chutná každý stejně. Ale to je nesmysl. Druhý tvrdí, že jedině čínský čaj je ten nej na světě a třetí mu oponuje, řka, že je to cejlonský čaj. Je to totéž, jako když se majitelé dvou aut přou, které je lepší. Nikdy to nevyřeší.

sběrač čaje

Jak jistě víte ze zeměpisu, Cejlon je ostrov u Indie a horké podnebí je pro čaj velmi příznivé. Čajové lístky se zde sbírají skoro neustále a ostrov sám je velkým vývozcem jak lístků, tak již hotových balených čajů. Jejich chuť je znalci velmi oblíbená a zajisté zachutná každému. Nemá žádné cizí pachutě, ani cizí vůně, a proto patří mezi ty jednoznačně nejlepší.

Dostali jste na něj chuť? Ale to není žádný problém, klikněte na odkaz výše v článku a můžete si jej ihned objednat. Uvidíte, že bude chutnat i vám.