3D tisk-co, Proč, kde a za kolik

Technologie se vyvíjí mílovými kroky, jak již snad každý z nás měl možnost zjistit. Historie tisku tedy sahá již do 19. století, kdy Charles Babbage vypracoval první plány týkající se tiskárny, ale první plně funkční tiskárna byla sestavena až v roce 1964. Na trhu představovala převratný objev, který my dnes používáme jako samozřejmost. A stejně tak to pro nás může platit o 3D tisku na zakázku 3d-tiskni. Nápad, který byl ještě před nedávnem v plenkách, rychle vyrostl a nyní je nepostradatelným pomocníkem pro mnoho profesí.

d3D tisk

Koho by ještě před deseti lety napadlo, že by si mohl nechat vyrobit dům v tiskárně? A dnes je to možné. Samozřejmě 3D tisk není primárně určený pro tyto účely, ale dokazuje to, co vše je díky 3D tisku možné. Potřebujete drobnou součást v automotive průmyslu, reklamní předmět nebo hračku? Není problém. Málokdo ale vlastní takovou tiskárnu, proto existují firmy, které na základě Vašeho 3D modelu danou věc přesně na míru vyrobí. Právě na našem webu můžete takové služby využít.

3D tiskárna

Materiálem využívaným pro tisknutí jsou různé plastové hmoty, které vykazují odlišné vlastnosti, přičemž je dokonce i možné naráz na jednom výrobku tyto materiály kombinovat. V nabídce je samozřejmě také možnost výběru barvy. Možná jste se zalekli nutnosti předat firmě nejdříve 3D model. Nemusíte se bát, tady najdete nejen místo pro výrobu svých nápadů, ale také odbornou pomoc, když ji budete potřebovat. A navíc, pokud tento způsob výroby zvolíte jako náhradu chybějících nebo již starých dílů do přístrojů, můžete si být jisti, že jste zvolili způsob šetrný k přírodě. Při této cestě totiž nezůstane žádný odpadový materiál. A za co se vlastně platí? Konečná cena je určena podle doby, která je potřeba pro vytisknutí, na což ale nemá vliv jen velikost tvořeného objektu, ale také použitý materiál či přesnost tisku.